Dallime mes rishikimeve të "American History X"

229 bytes removed ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
<!-- ... këtu fillon tabela ... teksti është më poshtë ... -->
{{InterMovie|
|TitullFilm Emri= American History X
|Foto=[[Figura:No_cover.png|192px|center|thumb|Figura mungon]]
|Foto=American history x poster.jpg
|TitullFilm = American History X
|TitullFilm = Historia X Amerikane
|TitullOrg = American History X
|VendiProd = [[ShBA]]
|VitiProd = [[1998]]
|Minuta = 120'
|Genre =
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
| '''American History X''' është një film artistik i prodhuar {{F|1998}}[[ShBA]].
== Filmi: {{PAGENAME}} ==
 
=== Informacion ===
{| {{Tab1}}
|-
| '''American History X''' është një film artistik i prodhuar {{F|1998}} në [[ShBA]].
|-
|}
 
=== Përmbajtja e filmit ===
| Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
{| {{Tab1}}
=== Lidhje të jashtme===
|-
* {{DbWebMovie|tt0123456|(Shembull) Film artistik i vitit 1234 }}
| Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
|-
|}
 
=== Shiko dhe ===
{| {{Tab1}}
|-
| Këtu mund të vendosni një lidhje te një artikull tjetër...
|-
|}
 
=== Lidhje të jashtme===
{| {{Tab1}}
|-
{{DbWebMovie|tt0123456|(Shembull) Film artistik i vitit 1234 }}
|-
|}
 
{{film-cung}}