Dallime mes rishikimeve të "Ilir Bezhani"

60 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{joref}}
'''Ilir Bezhani''' është një aktor dhe regjisor [[shqiptar]]. Lindi në [[Tiranë]] në vitin [[1952]].
 
===Ka interpretuar===
 
*[[Po vjen ai]] ([[1999]]) ''serial-komedi''
*[[Nata]] ([[1998]])
*[[Bolero]] ([[1997]])
*[[Zemra e nënës]] ([[1994]])
*[[Valsi i Titanikut]] ''teatër-komedi''
*[[Dy herë mat]] ([[1986]])
*[[Pallati 176]] ([[1985]]) ''teatër-komedi''
*[[FusheFushë e blerteblertë fushefushë e kuqe]] (1984)
 
 
==Burimet==
{{reflist}}
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]