Dallime mes rishikimeve të "Guljelm Radoja"

431 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{joref}}
'''Guljelm Radoja''' është një aktor i mirënjohur shqiptar. Ka lindur në [[Shkodër]] në vitin [[1945]] dhe jeton ne [[Durrës]].
 
 
== Filmografia ==
*[[Në kërkim të kujt]] (2011) serial
*[[Der Albaner]] (Shqiptari) - (2009)
*[[Kronikë provinciale]] (2009)
*[[Njerez dhe Fate]] - (2001-2003) mini -seri
*[[Unë ti dhe Kasandra]] - (1999) (TV)
*[[Kolonel Bunker]] - (1998)
*[[Dashuria e fundit]] - (1995)
*[[Nekrologji]] - (1994)
*[[Vdekja e burrit]] - (1992)
*[[Kthimi i ushtrisë së vdekur]] - (1989) ....Prifti
*[[Eja!Flutura në kabinën time]] - (19871988) ...Marku
*[[Vrasje në gjuetiEja!]] - (1987) ...Lirimi
*[[Vrasje në gjueti]] - (1987) ...Pertefi
*[[Asgjë nuk harrohet]] - (1985) ....Peshkatari
*[[Mondi dhe Diana]] - (1985) ....Babai i Mondit
*[[Gracka (film)|Gracka]] - (1983) ....Refiku, radisti
*[[Era e ngrohtë e thellësive]] - (1982) (TV) ....Rexhepi
*[[Rruga e lirisë]] - (1982), Aleksi
*[[Nëntori i dytë]] - (1982) ....Lym Kepi
*[[Gëzhoja e vjetër]] - (1980) ....Servet Saraçi
*[[Goditja]] (1980) - (TV) ...Agimi
*[[Dorina]] (1979) - (TV) ...Viktori
*[[Mësonjtorja]] - (1979) ....Stefan Bardhi
*[[Gjeneral gramafoni]] - (1978) ....Zoti Alberto
*[[Në pyjet me borë ka jetë]] - (1978) ....Inxhinieri
*[[I treti]] - (1978), major Kelli
*[[Shembja e idhujve]] - (1977), arkeologu
*[[Zani partizani]] - (1976) (TV) .... Komisari
*[[Gjenerali i ushtrisë së vdekur]] - (1976) ....prifti
*[[Dimri i fundit]] - (1976) ....Togeri gjerman
*[[Në fillim të verës]] - (1975), Gurabardhi
*[[Shtigje lufte]] - (1974), fotografi
*[[Gjurma]] - (1970), inxhinier
 
{{aktor-cung}}