Dallime mes rishikimeve të "Kur hiqen maskat"

222 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: pl:Kiedy opadają maski)
No edit summary
Filmi "Kur hiqen maskat" prodhim i vitit 1975.
 
Regjia: [[Dhimitër Anagnosti]], Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: [[Lionel Konomi]].
 
Interpretojnë: Trupa e teatrit të Estradës së Tiranës.
 
== Filmimi ==
 
== Përmbajtja e shkurtërfilmit ==
Këngët humori dhe sarkazma e estradës janë kthyer në episode të një filmi gazmor që ve në lojë veprimet burokratike të zyrtarëve ose sjelljeve të ndryshme liberale që luftoheshin në atë kohë në mënyrë të programuar.
== Kritikët ==
 
== Shih edheAKTORET ==
 
* [[Skënder Sallaku]]
* [[Fiqrete Sallaku]]
* [[Skënder Plasari]]
* [[Enver Dauti]]
* [[Tonin Konçi]]
* [[Liliana Kondakçi]]
* [[Dario Llukaçi]]
* [[Xhemal Myftiu]]
* [[Tatiana Shehu]]
* [[Tonin Tërshana]]
* [[Vegim Xhani]]
* [[Vaçe Zela]]
 
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==