Dallime mes rishikimeve të "Calvin Coolidge"

2 bytes added ,  10 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti ndryshoj: my:ကယ်လ်ဗင် ကူးလစ်ဂျ်; Ndryshime kozmetike
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: fy:Calvin Coolidge)
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: my:ကယ်လ်ဗင် ကူးလစ်ဂျ်; Ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:Coolidge.jpg|thumb|Calvin Coolidge]]
'''Calvin Coolidge''' lindi më [[4 korrik]] [[1872]] në [[Plymouth Notch]], [[Vermont]]; vdiq më [[5 janar]] [[1933]] në [[Northampton (Massachusetts)|Northhampton]], [[Massachusetts]]. Ishte Vizepresident ([[4 mars]] [[1921]] - [[2 gusht]] [[1923]]) dhe i 30-ti. [[Lista e Presidentëve të ShBA|President të ShBA]] ([[3 gusht]] [[1923]] - [[3 mars]] [[1929]]).
 
{{Presidentët e SHBA}}
 
[[CategoryKategoria:Politikanë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Kryetarë të ShBA-ve]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1872]]
[[CategoryKategoria:Vdekje 1933]]
 
 
{{Link FA|en}}
[[mr:कॅल्विन कूलिज]]
[[ms:Calvin Coolidge]]
[[my:ကယ်လ်ဗင် ကူးလစ်ဂျ်]]
[[my:ခယ်လ်ဗင် ခူးလစ်ဂျ်]]
[[nl:Calvin Coolidge]]
[[nn:Calvin Coolidge]]