Dallime mes rishikimeve të "Gjuhët turkike"

29 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
Gjuha më e rëndësishme e kësaj familje është [[Gjuha turke|turqishtja]], gjuhë e folur kryesisht në [[Turqi]], por edhe në [[Kosovë]] nga minoritarë turq dhe disa familje të vjetra shqiptare që bënin pjesë në aristokracinë [[Perandoria Osmane|osmane]].
 
 
== Shih dhe këtë ==
*[[Gjuha turke]]
*[[Perandoria Osmane]]
 
 
[[Category:Gjuhë|Turkike]]
12.723

edits