Ndryshimi mes inspektimeve të "U"

16 bytes added ,  8 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti shtoj: frr:U; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2) (roboti shtoj: nrm:U (frouque))
v (r2.7.3) (roboti shtoj: frr:U; Ndryshime kozmetike)
{{Kthjellim}}
== Shkronja '''U''' ==
 
{{ABC-ja}}
 
== Shih dhe ==
*Në [[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e [[30|tridhjetë]] e [[alfabeti]]t, me të shënohet [[gërma]] '''U''' e madhe e dorës.
*
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[CategoryKategoria:Alfabete]]
[[CategoryKategoria:Shkronja|!]]
 
[[af:U (dubbelsinnig)]]
[[fa:U (ابهام‌زدایی)]]
[[fr:U]]
[[frr:U]]
[[he:יו (פירושונים)]]
[[id:U (disambiguasi)]]