Ndryshimi mes inspektimeve të "Nafta"

220 bytes added ,  8 vjet më parë
Është formuar me shpëbërjen e mbetjeve organike të bimëve dhe të shtzëve të cialt u depozituan në fund të deteve dhe u mbulkuan me shtresa të limituara. Gazi natyror gjindet në afërsi të burimeve të naftës, përbërist kryesorë të gazit janë metani, etani, propani dhe butani.
 
'''Tekst i trashë'''== Burim i të dhënave ==
<references />kosova eshte shume e mir
<gallery>
 
</gallery>
e dua kosoven se jam shqiptare edhe se jetoj ne italai kosova eshte e imja
te dua kosovvvvvvvvvvvvvv<nowiki>Vendosni këtu tekstin pa formatim</nowiki>
 
== shih edhe ==
* [[Lista e vendeve sipas rezervave të naftës]]
Anonymous user