Ndryshimi mes inspektimeve të "9 mars"

14 bytes added ,  7 vjet më parë
v
r2.7.3) (roboti shtoj: ext:9 marçu; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2+) (roboti shtoj: zea:9 maerte)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: ext:9 marçu; Ndryshime kozmetike)
* [[1935]] - [[Hitleri]] deklaroi se do të krijojë forca të reja ajërore.
* [[1959]] - U paraqit [[kukulla]] [[Barbie]].
* [[1967]] - Vajza e [[Josef Stalin|Stalinit]], [[Svetlana Alliluyeva]], [[dezertimi|dezertoi]] në [[ShBA]].
* [[1984]] - U themelua [[Competitive Enterprise Institute]] në [[Washington D.C.]], [[ShBA]].
* [[1991]] - U mbajtën demonstrata masive kundër regjimit presidentit jugosllav [[Slobodan Milošević]] në [[Beograd]]. Dy persona u vranë dhe tanket u nxorrën në rrugë.
* [[2006]] - Ujë i rrjedhëshëm u zbulua në [[Enceladus]], hëna e gjashtë më e madhe e [[Saturni]]t.
* [[2011]] - Themelohet [[Aleanca KuqeZi]].
[[et:9. märts]]
[[eu:Martxoaren 9]]
[[ext:9 marçu]]
[[fa:۹ مارس]]
[[fi:9. maaliskuuta]]