Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Tiranës"

v
U zëvendësua Tirana_district.svg me Albania_District.svg
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: simple:Tirana District)
v (U zëvendësua Tirana_district.svg me Albania_District.svg)
{{Korniza|Tirana districtAlbania_District.svg|250px|right|Rrethi i Tiranës}}
'''Rrethi i Tiranës''' është një nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjindet në [[Qarku i Tiranës|Qarkun e Tiranës]]. Ky rreth ka një popullsi prej 717,291 banorë (sipas regjistrimit të vitit [[2009]]) dhe ka një sipërfaqje prej 1,238 km² dhe kryeqendër [[Tirana|Tiranën]].