Dallime mes rishikimeve të "Mëngjeze lufte"

289 bytes removed ,  9 vjet më parë
 
:Interpretojnë: [[Rauf Pojani]], [[Fatmir Dika]], [[Edmont Papa]], [[Franc Dushi]], [[Fatmir Graceni]], [[Sandër Prosi]], [[Pandi Raidhi]], [[Demir Hyskja]], [[Ilia Shyti]] etj.
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Lufta e Dytë Botërore. Disa fëmijë të një qyteti të vogël Guri, Piro, Milo dhe Tomi përfshihen spontanisht në një aksion kundër dy gjermanëve që po lahen në liqen. Shqetësimi i fëmijëve kundrejt pushtuesve tërheq vëmendjen e të rriturve.
 
=== Lidhje të jashtme===
Anonymous user