Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Ishujve të Virgjër të Shteteve të Bashkuara"

v
r2.7.3) (roboti ndryshoj: sh:Zastava Američkih Djevičanskih otoka; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: sh:Zastava Američkih Djevičanskih otoka; Ndryshime kozmetike)
[[FiguraSkeda:Flag of the United States Virgin Islands.svg|thumb|right|300px|Flamuri]]
 
'''[[Flamuri]] i Ishujve të Virgjër të Shteteve të Bashkuara''' u adoptua më [[1922]]. Ai përbëhet nga një version i thjeshtësuar i ''[[Stema e Madhe e Shteteve të Bashkuara|Stemës së Madhe të Shteteve të Bashkuara]] mes shkronjave [[V]] dhe [[I]], që në anglisht janë inicialet e ''Virgin Islands'', pra ''Ishujt e Virgjër''.
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[CategoryKategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara]]
[[CategoryKategoria:Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara]]
 
[[af:Vlag van die Amerikaanse Maagde-eilande]]
[[pt:Bandeira das Ilhas Virgens Americanas]]
[[ru:Флаг Американских Виргинских островов]]
[[sh:Zastava Američkih Djevičanskih Otokaotoka]]
[[simple:Flag of US Virgin Islands]]
[[sk:Vlajka Amerických Panenských ostrovov]]