Ndryshimi mes inspektimeve të "Justin Timberlake"

v
r2.7.3) (roboti shtoj: mk:Џастин Тимберлејк; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.2) (roboti shtoj: lmo:Justin Timberlake)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: mk:Џастин Тимберлејк; Ndryshime kozmetike)
| emri = Justin Timberlake
| pseudonim = JT
| foto = [[FiguraSkeda:Justin39.jpg|230px]]
| titulli = Justin Timberlake
| emri i vërtetë = Justin Randall Timberlake
| lindja = {{ditëlindja dhe mosha|31|1|1981}} <br /> {{flagicon|USA}} [[Memphis]],<br /> [[Tennessee]], [[ShBA]]
| vdekja =
| vite aktiv =
| profesioni = Këngëtar
| label =
| bashkëpunim = [[N'Sync]] <br /> [[Nelly Furtado]] <br /> [[Will.I.Am]]
| webfaqja = http://www.justintimberlake.com
}}
'''Justin Randall Timberlake''' lindi më [[31 janar]] [[1981]]. Shumë herë i njohur si JT, është një këngëtar amerikan i rrymave [[POP]], [[R&B]] dhe një [[aktor]]. Ai e fitoi famën kur ka qenë pjesë e grupit [[N'Sync]]. Në vitin 2002, ai shiti albumin e tij të parë solo, të quajtur [[Justified]]. Justin Timberlake pati fat me këtë album, pasiqë shiti 7 milion kopje! Suksesi vazhdoi me albumin e tij të radhës [[FutureSex/LoveSounds]] në të cilin gjenden hitet botërore siç janë [[Sexyback]], [[My Love]], [[What Goes Around]] etj.
 
== Këngët më të njohura: ==
'''
:Me N'Sync'''
* [[4 minutes]] 2008 me [[Madonna]]
 
== Filmat: ==
* [[Longshot]], (2000)
* [[Model Behavior]], (2000)
{{muzi-cung}}
{{biografi-cung}}
 
[[Category:Këngëtarë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:AktorëKëngëtarë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:KëngëtarëAktorë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1981]]
 
[[als:Justin Timberlake]]
[[lt:Justin Timberlake]]
[[lv:Džastins Timberleiks]]
[[mk:Џастин Тимберлејк]]
[[mn:Жастин Тимбэрлэйк]]
[[ms:Justin Timberlake]]