Dallime mes rishikimeve të "17 Korrik"

80 bytes removed ,  9 vjet më parë
== Vdekje ==
* [[1790]] - [[Adam Smith]], babai i Ekonomisë Politike
* [[1976]] - Dr. [[Hasan Kaleshi]] historian etnograf dhe albanolog shqiptarë.
 
== Festa dhe përvjetore ==
50

edits