Ndryshimi mes inspektimeve të "Boroveci"

347 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: fr:Boroets)
{{Infobox MKD fshat|
| foto harta=
{{Harta fshat MKD|'''Arvat'''|40|56|37|21|6|47}}
| emri='''{{PAGENAME}}Borovec'''
| komuna=[[Komuna e Strugës]]
| banor=
| posta=
| telefoni=
| lartësia=780m
| latitude=41° 17' 22 veri
| longitude=20° 35' 46 lindje
| web=
}}
''' BoroveciBorovec ''' ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonisht]]: Бороец/Boroec)'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte banorë nga të cilët ishin Maqedonas, dhe tjetër.
 
== Ekonomia ==
 
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Boroec.html vendndodhja]
{{MKD-gjeo-cung}}