Ndryshimi mes inspektimeve të "Boroveci"

35 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox MKD fshat|
| foto harta=
{{Harta fshat MKD|'''Arvat'''|4041|5617|3722|2120|635|4746}}
| emri='''Borovec'''
| komuna=[[Komuna e Strugës]]
| web=
}}
''' Borovec ''', ''([[gjuha sllavo-maqedone|Maqedonisht]]: Бороец/Boroec)'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 629 banorë nga të cilët ishin 74 Shqiptarë, 193 Maqedonas, 175 Turq dhe 187 tjetër.
== Ekonomia ==