Dallime mes rishikimeve të "?"

1 byte removed ,  9 vjet më parë
v
r2.7.3) (Robot: Modifying fa:علامت سوال to fa:علامت سؤال; Ndryshime kozmetike
v (r2.7.1) (roboti shtoj: oc:Punt d'interrogacion)
v (r2.7.3) (Robot: Modifying fa:علامت سوال to fa:علامت سؤال; Ndryshime kozmetike)
{{shenjat e pikësimit|?}}
'''<big>?</big>''' emëruar si '''pikë pyetje''' është një nga shenjat e pikësimit. Kjo shenjë e pikësimit gjithmonë vendoset në fund të fjalisë dhe me këtë përmbyllet fjalia e cila është fjali pyetëse. Kur kemi këtë shenjë në fund të fjalisë kuptojmë është para shtruar pyetje përmes asaj fjalie.
 
Në çfarëdo gjuhe të botës që të përdoret(jo të gjitha gjuhët e botës e kanë si shenjë pikësimi) kjo shenjë pikësimi e ka të njëjtin funksion.
[[et:Küsimärk]]
[[eu:Galdera-marka]]
[[fa:علامت سوالسؤال]]
[[fi:Kysymysmerkki]]
[[fr:Point d'interrogation]]