Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

67 bytes added ,  8 vjet më parë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: fr:Patos (Albanie))
Qyteti i Patosit ka 22 182 banorë.
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë si:ku shumica jane nga [[SkrapariMallakastra]] e me pas vijojne nga [[Myeqeja]] , [[Laberia]], [[Skrapari]]komuniteti çam, të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Kultura dhe sporti ==
Anonymous user