Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

7 bytes added ,  8 vjet më parë
Qyteti i Patosit ka 22 182 banorë.
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë ku shumica jane nga [[Mallakastra]] e me pas vijojne nga , [[MyeqejaMyzeqeja]] , [[Laberia]], [[Skrapari]], komuniteti çam , të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Kultura dhe sporti ==
Anonymous user