Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

373 bytes added ,  8 vjet më parë
 
== Kultura dhe sporti ==
Skuadra e futbollit ete qytetit eshte quajtur "Punetori i Patosit" dhe ka patur nje ekip mjaft te mire para dhe gjate viteve `90 kur dhe ju ndryshua emri dhe tashme quhet "Albpetrol", e cila arritjen më të mirë ka daljen në finalen e kupës së Shqipërisë me "Partizanin" në sezonin 93'- 94', si dhe pjesëmarrjen në kupën e kupave të Evropës në sezonin 94'- 95'.
Aktualisht ekipi militon ne Kategorine e 2-te ne Grupin e Jugut ku duhet thene se investimet kane qene te pakta per mos te thene te paperfillshme .
Stadiumi i qytetit ku dhe zhvillon ndeshjet ekipi i " Albpetrol " -it quhet " Alush Noga "
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user