Dallime mes rishikimeve të "Tartu"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (r2.7.3) (roboti shtoj: pih:Taatu; Ndryshime kozmetike)
No edit summary
}}
 
'''Tartu''' është qyteti i dytë më i madh në [[Estoni]]. Tartu konsiderohet si qendra intelektuale dhe kulturore e Estonisë, pasi ka universitetin më të vjetër dhe më të njohur në Estoni, [[Universiteti i TartuyTartut|Universitetin e Tartut]]. Lumi [[Emajõgi]] ndan në mes Tartun.