Ndryshimi mes inspektimeve të "Xhemal Laçi"

91 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
XHemal Laçi nje nga figurat me te rendesishme te historise se Shqiperis qe dha kontribut ne sferen politike ,u dallua per perpjekjet e tij per permbysjen e socializmit ne vendin tone ,gjithe jeten e tij i'a dedikoi kombit kete e tregon fakti qe dhe ne emigrim ai punoi per nje rrezuar sistemin komuniste te instaluar dhe per te vendosur sistemin demokratik .
 
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/303931_286636101365991_1794292628_n.jpg
XHemal Laçi nje nga figurat me te rendesishme te historise se Shqiperis qe dha kontribut ne sferen politike ,u dallua per perpjekjet e tij per permbysjen e socializmit ne vendin tone ,gjithe jeten e tij i'a dedikoi kombit kete e tregon fakti qe dhe ne emigrim ai punoi per nje rrezuar sistemin komuniste te instaluar dhe per te vendosur sistemin demokratik .
Lindi ne Puke (Shkoder) me 8 gusht1912.
Mesimet shkollore deri ne klasen e kater gjimnaz i kreu ne Shqiperi ne Shkoder e Tirane .
17

edits