Dallime mes rishikimeve të "Mëngjeze lufte"

97 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|DrejtorArt=
|Producenti= ?
|Aktori1 = [[Rauf Pojani]]
|Aktori2 = [[Fatmir Dika]]
|Aktori3 = [[Edmond Papa]]
|Aktori4 = [[Pandi Raidhi]]
|Aktori5 = [[Demir Hyskja]]
|Aktori6 = [[Stavri Shkurti]]
|Aktori7 = [[Ilia Shyti]]
|Aktori8 = [[Ndrek Shkjezi]]
|Aktori9 = [[Jani Riza]]
|Aktori10 = [[Minella Borova]]
|Aktori11 = [[Vangjel Grabocka]]
 
|}}
 
* Filmi "Mengjeze lufte" prodhim i vitit 1971.
Regjisor : [[Kristaq Dhamo]]. Skenari : [[Dhimitër Xhuvani]]. Producent : Shqipëria e re. Muzika : [[Robert Radoja]].
Skenari : [[Dhimitër Xhuvani]].
Producent : Shqipëria e re.
Muzika : [[Robert Radoja]].
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Permes kësaj urrejtjeje dhe lufte ata bashkohen me shokë me te ritur, te cilët i organizojne e i udheheqin ne veprime luftarake.
 
=== InterpretojnëAktorët ===
 
* [[Rauf Pojani]]... Guri
* [[Demir Hyskja]]... Ilegali
* [[Minella Borova]]... Oficer Gjerman
* [[Ndrek Shkjezi]]
* [[Fatmir Dika]]... Piro
* [[Edmond Papa]]... Milo
* [[Sander Prosi]]... Peshkatari
* [[Pandi Raidhi]]... Teneqxhiu
* [[Ilia Shyti]]
* [[Jani Riza]]... Oficer Gjerman
* [[Vangjel Grabocka]] Tellalli
* [[Gavril Panariti]]
* [[Ymer Bala]]
* [[Gavril Panariti]]
* [[Xhuvi Shuke]]
 
== Lidhje të jashtme ==
 
{{film-cung}}
 
[[Kategoria:Filma 1971]]
Anonymous user