Ndryshimi mes inspektimeve të "Rusët"

1 byte added ,  8 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
'''Rusët''' janë popull i grupit të sllavëve të lindjes me 145 milionë popullsi jetojnë kryesisht në [[Rusia|Rusi]], ku bëjnë pjesë me rreth 80 % të popullsisë.
 
Rusët janë populli më i madh sllav pastaj vijnë [[Ukrainas]]it dhe [[PoakëtPolakët]] ata janë gjithashtu edhe kombi më i madh në [[Evropa|Evropë]].
 
[[Kategoria:Popuj]]
3.535

edits