Dallime mes rishikimeve të "Onkologjia"

103 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
{{për përmirësim}}
 
Onkologjia është dega e mjekësisë që merret me kancerin. Një mjekësore onkologji praktikave profesionale i cili është një onkologjist. Afati fillon nga greke onkos (ονκος), që do të thotë ngarkesë e anijes, në masë, ose tumor, dhe prapashtesë-i rënduar, ka kuptimin e "Studimi i". Onkologjia ka të bëjë me:..............................................
[[Kategori:Mjekësi]]
Anonymous user