Dallime mes rishikimeve të "Koha Ditore"

221 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Gazeta:Koha Ditore u zhvendos tek Koha Ditore)
 
Koha Ditore botimi për Maqedoni, është gazetë e përditshme shqiptare në Maqedoni. Botimi ndërkombëtar i Kohës Ditore mund të blihet në vende të caktuara pothuajse në të gjithë Evropën.
 
Ka humbur një pjesë të popullaritetit dhe besueshmërisë pasi që botuesi i saj, [[Veton Surroi]], themeloi partinë [[ORA]], dhe shumë akuzojnë atë se po përdor gazetën për synime partiake.
 
Pas inkuadrimit në politikë të Veton Surroit botuese e gazetës është motra e Surroit, Flaka Surroi.
 
Është pro-ORA.
 
==Lidhje të jashtme==
Anonymous user