Dallime mes rishikimeve të "Koha Ditore"

143 bytes removed ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Koha_ditore.jpg|thumb|right|250px|Ballina e Kohës Ditore nga viti 2006]]
 
Gazetë e përditshme nga Kosova themeluar në vitin [[1997]]. Botohet në [[Prishtina|Prishtinë]] nga kompania Koha, pronë e publicistit dhe politikanit kosovar Veton Surroi. GazetaKryeredaktor ui botuagazetës edheështë gjatëAgron luftësBajrami. Gjatë bombardimeve të NATO-s për një kohë të shkurtë Koha Ditore u botua në [[Maqedonia|Maqedoni]]. Gjatë viteve të 1990-ta, Koha Ditore disa herë ka qenë gazeta e vetme në gjuhën shqipe që botohej në Kosovë.
 
Gjatë bombardimeve të NATO-s Koha Ditore u botua në egzil, në [[Maqedonia|Maqedoni]].
Koha Ditore botimi për Maqedoni, është gazetë e përditshme shqiptare në Maqedoni. Botimi ndërkombëtar i Kohës Ditore mund të blihet në vende të caktuara pothuajse në të gjithë Evropën.
 
Koha Ditore botimiështë përgazeta Maqedoni, ështëe gazetëlexuar edhe përditshmemë e shqiptareshiturMaqedoniKosovë. Botimi ndërkombëtar i Kohës Ditore mund të blihet në vende të caktuara pothuajse në të gjithë Evropën.
 
Pas inkuadrimit në politikë të Veton Surroit botuese e gazetës është motra e Surroit, Flaka Surroi.
Anonymous user