Ndryshimi mes inspektimeve të "Kazakistani"

45 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 212.121.219.1 (diskutimet) në versionin e fundit nga JYBot.
v (U kthyen ndryshimet e 212.121.219.1 (diskutimet) në versionin e fundit nga JYBot.)
 
== Politika ==
[[File:Kazakhstan in its region.svg|thumb|]]
Kazakistani është republikë presidenciale, ku pushteti i presidentit është zgjeruar dukshëm me kushtetutën e fundit të viti 1995. Kreu i shtetit, që emëron kryeministrin dhe mibkëqyr punën e qeverisë, zgjidhet nga populli për mandat 7-vjeçar.
 
149

edits