Dallime mes rishikimeve të "KF Prishtina"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.2) (roboti shtoj: zh:普里什蒂納足球俱樂部)
vNo edit summary
|}
|- style="background:#ffffff"
|valign="top" |'''Suksese sporti'''|| colspan="2" |- Kampion të Kosovës 15x6x<br />- Kampion të Ligës së Dytë Jugosllave 1x<br />- Fitues të Kupës së Kosovës 2x<br />- Vendi i dytë në Mitropa Cup (Garë evropiane)
|- style="background:#ffffff"
|'''Sezona 2005/06'''|| colspan="2" | [[Superliga e Kosovës]], Pozita 2
== Trofetë e mëdhenjë ==
* '''[[Superliga e Kosovës]]'''
** '''Fitues (56): ''' 1999/2000, 2000/2001, 2003/2004, 2007/2008, 2008/09, 2011/12
 
* '''[[Kupa e Kosovës]]'''
Para fillimit të sezonës 2006/07 Stadiumi i qytetit në Prishtinë ku i luan ndeshjet KF Prishtina është renovuar dhe paisur me reflektorë dhe me 16,200 ulëse. Kështu Stadiumi i qytetit në Prishtinë bëhet stadiumi i parë në Kosovë ku ndeshjet mund të zhvillohen në mbrëmje si dhe me ulëse. Projekti i renovimit të stadiumit nuk është përfunduar dhe priten edhe përmirësime të mëtutjeshme të infrastrukturës në këtë stadium.
 
== Sezona 20082011/0912
Është sezoni i fundit në të cilin KF Prishtina është bërë kampione në Ligën e Kosovës.