Ndryshimi mes inspektimeve të "Antigona (mitologji)"

v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.1) (roboti shtoj: sh:Antigona)
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Antigona''' ishte një nga figurat më tragjike të Ciklit të Tebës dhe mitologjisë Greke në përgjithësi.