Ndryshimi mes inspektimeve të "Asklepiu"

38 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.3) (roboti shtoj: simple:Asclepius)
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Asklepiu''' (greq. Asklepios, lat. Aesculapius) - i biri i zotit [[Apoloni|Apolon]] dhe dashnores se tij Koronidës, mjeku i famshëm dhe zoti i mëvonshëm i mjekësisë.