Ndryshimi mes inspektimeve të "Kur po xhirohej një film"

v
Ndryshim i emrit shqiperi në Shqipëri
v (Ndryshim i emrit shqiperi në Shqipëri)
Xhirimet e ketij filmi jane bere ne Tirane dhe ne Pogradec.
 
Ne Tirane jane bere tek Sheshi ''Skenderbej'',tek Ish Kinostudioja''ShqiperiaShqipëria e Re'' dhe tek ish Uzina e Autotraktoreve.
 
== Shih edhe ==