Dallime mes rishikimeve të "ABA Business Center"

No change in size ,  10 vjet më parë
v
Roboti: Standartizimi i lidhjeve nder-wiki
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (Roboti: Standartizimi i lidhjeve nder-wiki)
 
'''ABA business center''' është ndërtesa më e lartë në [[Shqipëri]] e cila është 83 m, përbëhet nga 21 kate mbi tokë dhe 3 kate nëntoksore. 3 nivelet (katet) nën tokë përbëhen nga Parkingu për makina. 3 katet e para përdoren për "''Shopping''", kati i 4 është hapsira ushqimore, kati i 5 përmban palestër dhe Qendrën e menaxhimit. Gjitha katet tjera deri tek tre katet më të larta përbëhen nga zyra. Niveli në krye ka një restorant prej ku ka pamje në gjith qytetin. Dy kate nën të janë apartamente.
 
 
[[Kategoria:Ndërtesa në Tiranë]]
 
[[en:ABA Business Center]]