Dallime mes rishikimeve të "Valsi i Titanikut"

v
Korigjim i fjalës Shqiperi në Shqipëri
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (Korigjim i fjalës Shqiperi në Shqipëri)
'''VALSI I TITANIKUT''' është një komedi e shkruar nga autori rumun Tudor Musatescu.
Ne baze te vepres ne vitin 1964 u xhirua nje film ne gjuhen rumune. Kjo komedi erdhi me vone ShqiperiShqipëri dhe u ne fillim te viteve 90' u vu ne skene nga trupa e Teatrit Kombetar.
 
Një nepunes i thjesht administrate trashëgon një shumë të madhe parashe. Te shoqes edhe se vjerres i lind ideja që të paguajnë që ai të filloje karrierën si politikan, gjë që ai si një njeri i ndershëm edhe i thjeshte, e kishte urryer gjithmonë.Ne komedi trajtohen edhe marredheniet brenda familjes,dashuria per prinderit dhe fatkeqësia e te qenët femije i ardhur,por mbi te gjitha vihet ne loje hipokrizia dhe etja e njeriut per para dhe pushtet.