Ndryshimi mes inspektimeve të "Ed, Edd & Eddy"

v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.2) (roboti shtoj: simple:Ed, Edd n Eddy)
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
[[Skeda:Ed Edd N Eddy 2.jpg|thumb|250px|Protagonistët e serialit]]
'''Ed, Edd & Eddy''' shqip '''Ed, Edd dhe Edi''' është një serial i animuar e transmetuar dhe prodhuar nga [[Cartoon Newtork]] për herë të parë [[11 janar]] [[1999]] dhe i krijuar më nga [[Danny Antonuci]].