Dallime mes rishikimeve të "Erik From"

38 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Robot: Faqe e palidhur
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
Erich Fromm ka lindur ne 23 Mars 1900, Frankfurt am Main, Gjermani dhe ka vdekur 18 Mars 1980, Muralto, Switzerland. Fromm ishte psikoanalist dhe filozof social por gjithashtu eshte i njohur si humanist. Ne vitin 1933 e la Gjermanine dhe erdhi ne ShBA. Ai argumentoi se principet psikoanalitike mund te aplikohen per te sheruar semundjet e kultures (shoqerise).