Ndryshimi mes inspektimeve të "Europa (mitologji)"

v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: hu:Európé (Agénór leánya))
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
EUROPA (greq. Europa, lat. Europa) - e bija e Agenorit, mbretit të Sidonit dhe bashkëshortes së tij Telefasës, dashnores së Zeusit, zotit suprem.