Dallime mes rishikimeve të "Ilir Bezhani"

v
Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}}
v (Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}})
{{jorefpa referenca}}
'''Ilir Bezhani''' është një aktor dhe regjisor [[shqiptar]]. Lindi në [[Tiranë]] në vitin [[1952]].