Ndryshimi mes inspektimeve të "Kontrasti"

7 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}}
v (roboti shtoj: he:ניגודיות)
v (Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}})
{{Për përmirësim}}
{{jorefpa referenca|Te dhënat janë marre nga një burim dhe ai burim nuk është cekur.}}
'''Kontrasti''' vjen nga frëngjishtja ''contraste'' : ''ndryshim i madh'', ''kundërshti''. Kontrasti ndërtohet duke vene përballe në mënyre te theksuar dy karaktere njerëzore, dy sende a dukuri, por duke kundërvene figura a tablo te tera, jo ane ane te veçanta, si te antiteza.