Dallime mes rishikimeve të "Motorola"

7 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}}
v (r2.7.1) (roboti shtoj: sr:Моторола)
v (Zëvendësim i stampës {{joref}} me {{pa referenca}})
{{per permiresim|20 Janar 2009}}
 
{{jorefpa referenca|20 Janar 2009}}
 
'''Motorola''' është një kompani e madhe elektronike Amerikane. Motorola prodhon mikroprocesor telefona celular, si dhe shumë komponentë të tjerë të cilët përdoren në shumë fusha të elektronikës, si dioda qarqe të integruar etj.