Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

34 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
No edit summary
{{InterMovie
|Emri=APASIONATA
|Foto=ApasionatafilmPoster--Apasionata--szd.jpg
|TitullFilm=
|TitullOrg=Apasionata
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
'''Apasionata''' ështështë film artistik i metrazhit të gjatë i prodhuar nga [[Kinostudio]]sja [[Shqipëria e Re]] i prodhuar në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]].
Në rolet kryesore paraqiten: [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] [[Margarita Xhepa]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]].
 
=== Lidhje të jashtme===
3

edits