Dallime mes rishikimeve të "Rrjeti Kompjuterik"

v
Zëvendësim ii stampës {{pp}} me {{për përmirësim}}
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 41.142.137.225 (diskutimet) në versionin e fundit nga Shlatifi.)
v (Zëvendësim ii stampës {{pp}} me {{për përmirësim}})
{{për përmirësim}}
{{pp}}
'''Rrjet kompjuterik''' është pjesë e inxhinierisë që ka të bëjë me komunikimin midis sistemeve kompjuterike apo pajisjeve.
Një rrjet komjuterik është një grup kompjuterash apo pajisjesh kompjuterike të lidhur me njëri tjetrin dhe të aftë