Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha greke"

422 bytes added ,  8 vjet më parë
v
Roboti: Konverton referencat pa titull, dhe vendos titullin e faqes nga eshte mare referenca
v (r2.7.3) (roboti ndryshoj: ckb:زمانی یۆنانی)
v (Roboti: Konverton referencat pa titull, dhe vendos titullin e faqes nga eshte mare referenca)
|shtet = [[Greqia|Greqi]], [[Qipro]], [[Shqipëria|Shqipëri]], [[Italia|Itali]], [[Turqi]], [[Rumania|Rumani]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Ish Republikë Jugosllave e Maqedonisë]], [[Bullgaria|Bullgari]], [[Gjermania|Gjermani]], [[Suedia|Suedi]], [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shtetet e Bashkuara]], [[Kanada|Kanadë]], [[Rusia|Rusi]], [[Ukrainë]], [[Gjeorgjia|Gjeorgji]], dhe vende të tjera.
|vendi = Evropa Lindore
|folës = 15 - 22 milion <ref> [http://www.answers.com/topic/greek-language Greek language: Information from Answers.com<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref> <ref> [http://www.communicaid.com/language-courses/greek/index.php Business Greek Course | Greek language course | Business Greek Training Course London<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref> <ref>[http://www.toplanguagecommunity.com/greek-portal/ Toplanguagecommunity.com<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref> <ref>http://www.eslbase.com/language-exchange/greek</ref> <ref>http://simple.wikipedia.org/wiki/Greek_language</ref> <ref>[http://www.studyabroad.com/lom/greek.html Find a Study Abroad Program with StudyAbroad.com : Intensive Language<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref> <ref>http://wapedia.mobi/en/Greek_language</ref>
|renditja = 61
|familja = [[Indoevropiane]]