Ndryshimi mes inspektimeve të "Braina e Vogël"

v
Zëvendësim i eshte me është
v (roboti shtoj: pt:Mala Braina)
v (Zëvendësim i eshte me është)
 
==Gjeografia==
Braina e Vogel eshteështë vendbanim ne Komunen e Medvegjes.<br />
Braina e Vogel ne veri kufizohet me Brainen e Madhe,ne lindje kufizohet me Tullarin dhe me Medevcin,ne jug me Gubavcin dhe ne perendim me Komunen e Besianes.