Dallime mes rishikimeve të "Hugo Çavez"

140 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Roboti: Konverton referencat pa titull, dhe vendos titullin e faqes nga eshte mare referenca
v (r2.7.3) (roboti shtoj: fiu-vro:Chávezi Hugo)
v (Roboti: Konverton referencat pa titull, dhe vendos titullin e faqes nga eshte mare referenca)
Me grushtet është rrëzuar nga posti i tij,por kjo zgjati vetëm 48 orë, pasi që Barrios'ët bërën protesta kundër grushtetasve, dhe arriti prap të fitojë postin e tij.
 
Venezuela është prodhuesi i pestë i naftës në botë<ref>[http://www.venezueladayanisma.org/ Venezueladayanisma | Vacation Packages | Travel Services | Travel Information | Road Trip<!-- Roboti gjeneroi titull për referencën -->]</ref>. Eksporton 3,2 milion galon naftë në ditë, ku 1,5 milion galon eksportohet "[[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA'së]].
 
Ka përdorur shprehjen "Gomar" për ish-Presidentin amerikan [[George W. Bush]].<ref>http://video.google.com/videoplay?docid=-3392652783578267863#</ref>