Dallime mes rishikimeve të "Alyssa Milano"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (r2.7.2+) (roboti ndryshoj: ko:앨리사 밀라노)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Infobox aktor
| emri = Alyssa Milano
| foto = [[FiguraSkeda:Alyssa Milano visits USS Nimitz, june 2003.jpg|220px]]
| titulli =
| emri i lindjës = Alyssa Jayne Milano
| webfaqja =
}}
[[FiguraSkeda:Alyssa Milano Liberty.jpg|right|thumb|Alyssa Milano]]
 
'''Alyssa Jayne Milano''' lindi më [[19 dhjetor]] [[1972]] në [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]. Është një [[aktore]], [[Producent filmi|producente]] dhe këngëtare [[ShBA|amerikane]]. Prej [[1998]] - [[2006]] luajti ajo në [[Charmed]].
 
{{aktor-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Aktorë amerikanë]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1972]]
[[CategoryKategoria:Këngëtarë amerikanë]]
 
[[ar:أليسا ميلانو]]