Dallime mes rishikimeve të "An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess"

v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: ndryshime kozmetike)
| artisti = [[John Petrucci]] dhe [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Petrucci&Rudess.jpg
| lëshimi = [[11 dhjetor]] {{M|2000}} <small>(Origjinali)</small><br />[[18 maj]] {{M|2004}} <small>(Ri-lëshimi)</small>
| inçizimi = [[10 qershor]] [[2000]] (Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York)
| zhanri = [[Instrumental rock]]<br />[[Jazz]]
| zgjatja = 78:76
| label = Favored Nations <small>(2004)</small><br />Sound Mind Music <small>(2000)</small>
| producenti = [[Doug Oberkircher]]
| review =
Albumi u takon zhanreve [[instrumental rock]] dhe [[jazz]].
 
== Këngët ==
Të gjitha këngët janë shkruar nga John Petrucci & Jordan Rudess, përpos këngës së 6-të (vetëm Jordan Rudess) dhe 7-të (vetëm John Petrucci).
 
# "Bite of the Mosquito (studio version)" – 1:53
 
== Shënime ==
* Kënga 4, 7, dhe 10 përfshihen vetëm në ri-lëshimin e albumit.
* Kënga "State of Grace" është lëshuar së pari nga [[Liquid Tension Experiment]] në albumin e tyre të parë, [[Liquid Tension Experiment (album)|Liquid Tension Experiment]].
{{Jordan Rudess}}
 
[[CategoryKategoria:Audio albume]]
[[CategoryKategoria:Albume 2000]]
[[CategoryKategoria:Jordan Rudess albume]]
[[CategoryKategoria:Albume instrumentale]]
[[CategoryKategoria:Jazz albume]]
 
[[en:An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess]]