Ndryshimi mes inspektimeve të "Moda"

38 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Robot: Faqe e palidhur
v (r2.7.2+) (roboti shtoj: ta:முகடு)
v (Robot: Faqe e palidhur)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Moda''' është stili dhe zakoni i përhapur ne një kohe te caktuar. Ne kuptimin e saj me te zakonshëm, "moda" përshkruan stilin me te përhapur te veshjes. Shume lloje te modës janë te përhapura ne kultura te ndryshme ne një kohe te caktuar. Por, e rëndësishme është idea qe kursi i dizajnimit dhe i modës ndryshon shume me shpejt se sa vete kultura si e tere. Dizajnuesit ose stilistet e modës krijojnë dhe prodhojne shume artikuj veshjesh.