Dallime mes rishikimeve të "Bardhë e zi"

v
Robot: ndryshime kozmetike
No edit summary
v (Robot: ndryshime kozmetike)
Regjia: [[Gjergj Xhuvani]], Skenari: Gjergj Xhuvani, Producent: Albafilm Studio , Muzika: [[Aleksandër Vezuli]].
=== Përmbajtja e filmit ===
Një zyrtar i lartë partie dhe një mjek që punon në një fshat të thellë malor marrin lajmin e vdekjes së mikut të tyre të fëmijërisë. Të dy veç e veç nisen për në varrim. Vështirësitë që ndeshin gjatë rrugës kujtimet e secilit dhe takimi mes tyre zbulojnë karakteret dhe transformimet që kanë ndodhur për shkak të psikologjisë së tyre respektivisht ajo e një karrieristi dhe ajo e një njeriu që përpiqet të jetë më human.
 
=== AKTORET ===
 
[[Petrit Malaj]]
{{film-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Filma shqip]]
[[CategoryKategoria:Filma]]
[[CategoryKategoria:Filma 1990]]