Dallime mes rishikimeve të "Biçeci"

4 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
Robot: ndryshime kozmetike
v (Robot: Faqe e palidhur)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
 
{{Pp}}Rreze malit sharr gjindet fshati Biqec tash (Bicaj) me Mbi 300 shtepi dhe me afro 3200 banore.Fshati gjindet ne pjesen veriperendimore te Kaqanikut apo me saktesisht ne kilometrin e 4 ne krahun e djatht te magjistrales Kaqanik-Prishtine.Shkolla e Fshatit Biqec gjindet ne qender te fshatit dhe e mban emrin e atëdhetarit "Jusuf Gervalla" numron perafersisht 500 nxenes.
 
Fshati Ka 3 deshmoret e fshatit :